stereoszumy

Temat: kombajn kuchenny Siemens
mam i jestem zadowolony (bardzo zadowolony) Na Ostrobramskiej 75 (W-wa) kupiłem za 3300. Zawsze byłem zwolennikiem takich rozwiązań (mikrofalówka z piekarnikiem) i sprawdza się to także tutaj. Jedyny stres jaki przeżyłem to to, że po zakupieniu urządzenia i zamówieniu mebli kuchennych zauważyłem w instrukcji, że minimalna wysokość na jakiej należy montować urządzenie to 86 cm !!!(do słupka) Obdzwoniłem Siemensa w Polsce i "omailowałem" w Europie i nikt nie był w stanie powiedzieć mi dlaczego !!! Mam zamontowany jak piekarnik (pod płytą) i wszystko jest OK (na pewno wygodniej sięgać byłoby na wysokości ramion,...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25,6697425,6697425,kombajn_kuchenny_Siemens.htmlTemat: na jakiej wysokosci piekarnik w slupku?
na jakiej wysokosci piekarnik w slupku? Uzytkownicy piekarnikow i kuchenek mikrofalowych montowanych w slupku - pomozcie! Na jakiej wysokosci powinien byc zamontowany piekarnik, nad ktorym bedzie jeszcze znajdowac sie mikrofalowka, by bylo to ergonomiczne? Stolarz twierdzi, ze najlepiej bedzie gdy dol piekarnika bedzie na rowni z blatem, ale wowczas mikrofala bedzie bardzo wysoko. Mam 162cm i obawiam sie sytuacji kiedy mikrofala bedzie za wysoko i wyjmujac talerz z zupa, wyleje ja na siebie :( Napiszcie prosze na jakiej wys. macie zamontowane te sprzety.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,653,66136276,66136276,na_jakiej_wysokosci_piekarnik_w_slupku_.html


Temat: Gdzie gniazdka/ kontakty w kuchni?
za urządzeniami? A w razie zwarcia to najpierw wyciągasz piekarnik, a potem wtyczkę z gniazdka? Ja raczej w sensie czy nad czy pod piekarnikiem? Bo wiadomo, że szafka pod bardziej użyteczna niż ta nad, to może gniazdko wyżej zamontować? A tak nad samym blatem to może też niepotrzebnioe bl;at sobie zwężam o to podłączenie, bo na blacie coś postawić można. Tylko na jakiej wysokości, aby to jeszcze estetycznie było?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,49213,101973735,101973735,Gdzie_gniazdka_kontakty_w_kuchni_.html


Temat: Gdzie gniazdka/ kontakty w kuchni?
agava07 napisała: > za urządzeniami? A w razie zwarcia to najpierw wyciągasz > piekarnik, a potem wtyczkę z gniazdka? Jakiego zwarcia? o_O Trzeci rok mieszkam, nic mi się z elektryką nie ... piekarnikiem? Bo wiadomo, że szafka pod bardziej > użyteczna niż ta nad, to może gniazdko wyżej zamontować? Zamontuj ZA piekarnikiem - chyba że chcesz robić dziurę w blacie, żeby móc podłączyć piekarnik > A tak nad samym blatem to może też niepotrzebnioe bl;at sobie > zwężam o to podłączenie, bo na blacie coś postawić można. Nie rozumiem... Gniazdko nad blatem zamontowane na ścianie nie zwęża blatu... Blat w płaszczyźnie poziomej, gniazdko w płaszczyźnie pionowej nad nim. > Tylko na jakiej > wysokości, aby to jeszcze estetycznie było? Ja mam tuż nad blatem.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,49213,101973735,101973735,Gdzie_gniazdka_kontakty_w_kuchni_.html


Temat: Kto się buduje lub juz pobudował?
6. Piekarnik - oddzielnie. Zamontowany na wysokości rąk, a nie nóg. 7. Garderoba - więcej drążków. Mamy tylko jeden, długi. Myślałam (ba, byłam pewna), że wystarczy. A tu guzik - ciasno...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,26619,60208527,60208527,Kto_sie_buduje_lub_juz_pobudowal_.html


Temat: Łodzi potrzebny jest dłuzszy tramwaj
drugiej jednak strony jest to np. kwestia okoliczności w jakich zdarza się awaria - jeśli pojazd jadąc po równym torowisku ot tak po prostu staje, to coś jest nie teges.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,391,95600036,95600036,Lodzi_potrzebny_jest_dluzszy_tramwaj.html


Temat: piekarnik w zabudowie a lodówka
z koniecznosci wszelkie urzadzenia sa w zabudowie slupkowej. Nie mam coprawda piekarnika nad lodowka (jest za to piecyk mikrofalowy). Piekarnik jest w sasiednim slupku (obok lodowki) nad zmywarka i kilkoma (plytkimi) szufladami. Kuchnie w takiej zabudowie uzywam od m/w dwoch lat i nie dzieje sie nic(!) "zlego, szkodliwego czy niebezpiecznego"! Cieplo (z piekarnika czy agregatu chlodziarki) dziwnym trafem, ale zgodnie z zasadmi fizyki(!) unosi sie do gory!. W planowanym przez Ciebie rozwiazaniu (uklad od dolu: chlodziarka - piekarnik) tez nie bedzie sie dzialo NIC szkodliwego pod warunkiem odpowiedniej wentylacji ( nieskrepowanego przeplywu powietrza pomiedzy sciana a "slupkiem" za wbudowanymi urzadzeniami). w cokole slupka (ciagu zabudowy slupkowej) musi byc w tym celu koniecznie! zamontowany wywietrznik (kratka!) umozliwiajaca dostep powietrza ktore ogrzane przez agregat chlodziarki unosic sie bedzie do gory "zabierajac" przy okazji nadmiar ciepla wydmuchiwane przez (automatyczny!) wentylator piekarnika podczas jego pracy. Nowoczesne piekarniki do zabudowy "slupkowej" maja obligatoryjnie takie wentylatory, a izolacja scian piekarnika (i ... wzroscie ok. 2 m!. Cokol (z wywierznikiem) - 16 cm, chlodziarka - 150 a "srodek" mikroweli na wysokosci.... 180 cm!. Mikrowela - przezyje (uzywam dorywczo), ale z piekarnikiem bym nie zdzierzyla!, do tego glupie bo nie widac (bez drabiny!) co sie dzieje w srodku (podczas pieczenia) i niebezpieczne bo... wyciagac ciasto (pieczone mieso) stojac ... na drabinie?. Piekarnik (w sasiednim slupku chlodziarki) mam na szczescie na wysokosci oczu i to jest maksymalna wysokosc na jakiej rozsadnie jest go umiescic = oczy "pani domu" max. polowa wysokosci drzwi piekarnika!. Jak poradzil Ci aina40, mniej sie martw o urzadzenia bo nic im nie szkodzi takie (byle fachowo zamontowane!) umiejscowienie. Jest malo praktyczne bo upierdliwe dla nie-koszykarek NBA (czy nawet polskiej ligi!) co wiem z praktyki codziennej,...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,124,101845389,101845389,piekarnik_w_zabudowie_a_lodowka.html